TR

Translate:

 • TARLA ALAÇATI FİLM FESTİVALİ

  Her SALI ve PERŞEMBE

  Saat 20:00 da Atıştırmalık Açık büfemiz 

  Saat 21:00 da filmlerimizi izlemeye bekliyoruz...

  SİNEMA İÇİN ÖNERİ VE İSTEKLERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN

  Bize mesaj atın!

  30 Ağustos Perşembe

  KAYIP KRAL - King of Belgians

  2016, Belçika-Hollanda-Bulgaristan, 94’, Komedi-Dram, Renkli, İngilizce-Flemenkçe-Fransızca-Bulgarca

  Yönetmen : Peter Brosens, Jessica Woodworth

  Oyuncular: Peter Van den Begin, Lucie Debay, Titus De Voogdt

  Ülkesine dönmek için Türkiye’den Balkanlar’a uzanan olağan dışı bir yolculuğa çıkan Belçika Kralı’nın dokunaklı, absürt ve sürprizlerle dolu yol hikayesi.

  2016 Venedik Film Festivali Ufuklar Bölümü En İyi Film Adayı

  Konu:

  Belçika Kralı 3. Nicolas bir şeyden habersiz İstanbul gezisinin tadını çıkarırken Belçika’nın Fransızca konuşulan Valon bölgesi bağımsızlığını ilan eder. Şimdi Kral, krallığını korumak için evine geri dönmek zorundadır. Ama şiddetli fırtına tüm uçak hatlarını ve iletişim araçlarını felce uğratır. Ne uçaklar ne de telefonlar çalışmaktadır… Yanlarında İstanbul gezisini çekmek üzere gelen kaçık İngiliz belgeselci ve bir grup Bulgar folklor ekibinin yardımı ile Kral Bulgaristan sınırından geçmeyi başarır. Tabii ki, kılık değiştirerek! Bu bitmeyen yolculuk Kral’ın gerçek dünya ve gerçek insanların hikâyeleriyle tanışma fırsatı yakaladığı kimi zaman ise tehlikeli kaçışlarla, komik kayboluşlarla ama hep sımsıcak karşılaşmalarla dolu bir keşfe döner; Belçika Kralı’nın, kendisini ve dünyayı yeniden keşfettiği destansı bir Balkan seyahatine…

  FRAGMAN

  28 Ağustos Salı

  TRACKS - ÇÖLDEKİ İZLER

  2013 ¦ 112 Dakika ¦ İngilizce ¦ Avustralya

  Vizyon Tarihi: 18 Temmuz 2014 

  Yönetmen: John Curran
  Senaryo: Marion Nelson
  Görüntü Yönetmeni: Mandy Walker
  Oyuncular: Lily Pearl, Mia Wasikowska, Philip Dodd, Fiona Press, Daisy Walkabout, Rainer Bock, Felicity Steel, John Flaus, Ian Conway, Evan Casey, David Pearce, Jessica Tovey .
  Şirket: Kurmaca Film
  Konu: Batı Avustralya Çölü’nü tek başına geçen ilk kadının hikâyesinin anlatıldığı Tracks’in başrolünde Mia Wasikowska var.

  Fragman

  26 Ağustos Pazar

  HAYATIMIN ŞARKISI

  La Famille Bélier

  2014 ¦ 106 Dakika ¦ Fransızca ¦ Fransa, Belçika

  Yönetmen: Eric Lartigau
  Senaryo: Victoria Bedos, Stanislas Carré de Malberg.
  Görüntü Yönetmeni: Romain Winding
  Oyuncular: Karin Viard, François Damiens, Eric Elmosnino, Louane Emera, Roxane Duran, Ilian Bergala, Luca Gelberg, Mar Sodupe, Stéphan Wojtowicz, Jérôme Kircher, Bruno Gomila, Véronique Poulain, Philippe Dusseau.
  Konu: 16 yaşındaki Sarah hariç Bélier Ailesi’nin tüm fertleri sağırdır. Çiftçilik yapan ailesinin işini sürdürmesi için Bélier’lerin vazgeçilmez tercümanları Sarah, müzik öğretmeninin teşviğiyle Radio France müzik yarışmasına katılır. Ancak seçtiği bu yol aynı zamanda yaşam tarzını değiştirmesi ve ailesinden ayrılması anlamına da gelmektedir.


  FRAGMAN

  23 Ağustos Perşembe

  CİTİES OF LOVE

  2014 ¦ 110 Dakika ¦ Portekizce, İngilizce, Fransızca, İspanyolca ¦ Brezilya, ABD

  Vizyon Tarihi: 13 Şubat 2015 

  Yönetmen: Vicente Amorim, Guillermo Arriaga, Stephan Elliott.
  Senaryo: Andrucha Waddington, Mauricio Zacharias, Paolo Sorrentino.
  Görüntü Yönetmeni: Daria D’Antonio , Ricardo Della Rosa.
  Oyuncular: Basil Hoffman, Emily Mortimer, Rodrigo Santoro, Bruna Linzmeyer, Nadine Labaki, Harvey Keitel, Cláudia Abreu, Fernanda Montenegro, Eduardo Sterblitch.
  Şirket: Kurmaca Film
  Konu: “Paris, Je t’Aime” ve “New York, I Love You” filmlerinden sonra seri Rio’da devam ediyor. Dünyanın dört bir yanından 10 başarılı yönetmenin Rio’ya aşık 11 kısa filmini art arda izledikten sonra, Rio’ya hiç gitmeseniz de şehri tanıdığınızı hissedeceksiniz.

  FRAGMAN

  21 Ağustos Salı

  KELEBEKLER

  • TÜRKİYE / 2017 / 117´ / Türkçe, Almanca
  • Yönetmen: Tolga Karaçelik
  • Oyuncular: Tolga Tekin, Bartu Küçükçağlayan, Tuğçe Altuğ, Serkan Keskin, Hakan Karsak
  • Yapımcı: Tolga Karaçelik, Diloy Gülün, Metin Anter
  • - 2018 SUNDANCE Dünya Sineması–Dramatik Büyük Jüri Ödülü

  Bir astronot suratı Bir Bir astronot suratı yakın plan kameranın önündedir. Bu astronot Cemal’dir. Kenan, geçinmek için ev videolarına seslendirme yapmaktadır. Anaokulu öğretmeni Suzan, sınıfta çılgınca ağlamaktadır. Onlar, Mazhar’ın oğulları ve kızıdır. Şimdi, 30 yıl ayrı kaldıktan sonra, babaları onları Hasanlar Köyü’ndeki evlerine geri çağırır. Nedenini bilmezler. Hasanlar’a vardıklarında babalarının öldüğünü öğrenirler ve babaları, vasiyetinde, köyün acayipliklerinden biri olan kelebeklerin gelişinde gömülmeyi istemiştir. Ne birbirleri ne de babaları hakkında hiçbir şey bilmeyen üç kardeş, kelebeklerin zamanını beklerken bu köyde vakit öldürmek zorunda kalırlar. Babaları ve birbirleri hakkında bir şeyler buldukça kendileri hakkında daha çok şey öğrenmeye başlarlar.

  FRAGMAN

  19 Ağustos Pazar

  IL APITALE UMANO

  İnsan Sermayesi
  The Human Capital                                       

  2014, İtalya, 109’, Renkli, İtalyanca

  Yönetmen: Paolo Virzi
  Oyuncular: Fabrizio Bentivoglio, Valeria Golino, Valeria Bruni Tedeschi, Fabrizio Gifuni, Luigi Lo Cascio, Bebo Storti, Gigio Alberti, Giovanni Anzaldo, Matilde Gioli, Guglielmo Pinelli, Pia Engleberth

  2015 İtalya En İyi Yabancı Film Oscar Adayı

  İtalya’da hasılat rekoruna ulaşan ve son yılların en fazla gişe hasılatı yapan İtalyan Filmi.

  Konu:
  Yer Milano, İtalya. Noel arifesi eve dönen bir bisikletliye bir jip çarpar ve kaçar. O gece ne olmuştur? Bu kaza zengin Bernaschi ailesi ile iflasın eşiğindeki Rovelli ailesinin kaderini nasıl değiştirecektir? İzleyenleri gittikçe içine çeken bu göz alıcı dram, kaderleri trafik kazası ile birbirine bağlanan iki ailenin öyküsünü çarpıcı bir şekilde ele alıyor. İtalya’nın zengin kuzey kesiminde geçen hikaye, üç bölüm, üç farklı karakter ve üç sıra dışı bakış açısı ile anlatılıyor. Daha önce, The First Beautiful Thing filmiyle ödül alan ve mizahi yönüyle tanıdığımız Paolo Virzi, bu filminde sarsıcı olaylarla seyirciyi tepetaklak ediyor.

  FRAGMAN

  16 Ağustos Perşembe

  LA VİLLA - DENİZ KIYISINDAKİ EV

  DENİZ KIYISINDAKİ EV      

  (Fransa , 107', 2017)

  Yönetmen                             : Robert Guédiguian
  Oyuncular                            : Ariane Ascaride, Jean-Pierre Darroussin, Gérard Meylan,

  Dünya prömiyerini yaptığı Venedik Film Festivali’nden ödüllerle ayrılan, ünlü yönetmen Robert Guédiguian’ın imzasını taşıyan ve başarılı Fransız oyuncuların hayat verdiği DENİZ KIYISINDAKİ EV, birbirinden uzaklaşmış bir ailenin bir umutla tekrar kurulan bağlarını anlatıyor.

  Marsilya’nın yakınlarındaki küçük ama tablo gibi bir koyda üç kardeş, hastalanan babalarının villasında uzun zamandan sonra tekrar bir araya gelir. Paris’te ailesinden kopuk bir hayat süren Angela, kendinden küçük bir kadına aşık olan Joseph ve ailenin butik restoranını işletmeye çalışan Armand, babalarının son günlerinde yanındadırlar. Aralarındaki bağın derinden sarsılmasına neden olan geçmişte yaşadıkları acı olayla tekrar yüzleşmek zorunda kalacaklardır. Ayrıca hiçbiri, sahile ansızın vuran ve hayatlarına giren davetsiz misafirlere hazırlıklı değildir.

  2017 Venedik Film Festivali SIGNIS & UNIMED Ödülleri & En İyi Film Adayı

  2017 Cesar Ödülleri En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Adayı (Anaïs Demoustier)

  2017 Toronto Uluslararası Film Festivali Masters – Kuzey Amerika Prömiyeri

  2017 San Sebastian Uluslararası Film Festivali Pearls – Resmi Seçki

  2018 Palm Springs Uluslararası Film Festivali – Resmi Seçki

  FRAGMAN

  14 Ağustos Salı

  https://www.youtube.com/watch?v=tUXzWQiqZoM

  MONSİEUR LAZHAR

  Yapım: 2011 |

  Yönetmen:

  Oyuncular: , ,

  Reyting: 5014

  Montreal'de Cezayirli bir göçmen olan Bachir Lazhar, çok sevilen ve sınıfta gerçekleştirdiği intihar sonucu ölen bir ilkokul öğretmeninin yerine geçmek üzere çarçabuk işe alınmıştır. Yavaş yavaş , okulu ve öğrencilerini tanımaya başlar ve onları tanıdıkça onlara bağlanır. İlk günden ortaya çıkan aralarındaki kültürel boşluk bile bir yerden sonra göze batmaz hale gelir. Sınıf yavaş bir iyileşme süreci geçirirken kimse Bachir'in acılı geçmişinden hiç kimse şüphe etmemektedir. Monsieur Lazhar - Lazhar Bey 720P kalitesinde ve altyazılı olarak izle meniz için sizlerle...

  FRAGMAN: https://www.youtube.com/watch?v=tUXzWQiqZoM

  09 Ağustos Perşembe

  BELLİ Dİ PAPA

  Guido Chiesa filmi

  Oyuncular: Diego Abatantuono, Rosario Altavilla, Gabriele Boscaino,Andrea Pisani, Antonio Catania, Francesco Di Raimondo, Francesco Facchinetti, Marco Zingaro

  2015, 100',İtalya, komedi,

  orjinal dilde olup Türkçe altyazılıdır

  Vincenzo başarılı bir girişimci, dul bir işadamıdır. Ancak kendini bir anda 20’li yaşlardaki 3 çocuğuyla birarada bulunca ne yapacağını şaşırır. Sevgili çocukları Matteo, Chiara ve Andrea gününü gün ederken onların bu sorumsuzluğundan bunalan babaları, o çok güvendikleri şirketlerinin batmak üzere olduğunu söyler. İşler artık bu akılları bir karış havadaki çocuklar için hiç de kolay değildir.

  FRAGMAN;https://www.youtube.com/watch?v=G6h9aO306eY

  07 Ağustos Salı

  NERUDA  Neruda, 1940’larda Komünist Parti’ye katılmak için kendi ülkesinde bir kaçak haline gelen, Nobel ödüllü ünlü Şilili şair Pablo Neruda’nın peşine düşen bir müfettişi konu ediniyor. Müfettiş Óscar Peluchonneau ile Pablo Neruda arasındaki kovalama şairane bir dille anlatılıyor.
  Yönetmenliğini ünlü Şilili yönetmen Pablo Larraín’nin üstlendiği filmin başrollerini Gael García Bernal, Luis Gnecco ve Alfredo Castro paylaşıyor. FRAGMAN: https://www.youtube.com/watch?v=RmdgkHQIP3E 

  02 Ağustos Perşembe

  LET YOURSELF GO


  BIRAK KENDİNİ

  Hayatın sunduğu fırsatlar bazen trajikomik olabilir!

  Ünlü İtalyan oyuncu Toni Servillo yeni filmi BIRAK KENDİNİ ile komedinin de ustası olduğunu hayranlarına bir kez daha hatırlatıyor. Başrolde Toni Servillo’ya 2009 Berlin Film Festivali’nde Shooting Star ödülü alan Veronica Echegui eşlik ediyor. Yönetmen Francesco Amato’nun dinamik objektifinden bu zıt ikilinin başlarını soktukları belalar ve maceralar, görmeye değer bir komedi şöleni sunuyor.

  KONU:

  Elia, Freud ekolünü yakından takip eden sert bir psikoterapisttir. Ciddi ve kendine has tavırlarıyla hastaları bile ondan çekinir. İçten içe hala aşık olduğu eski karısı Giovanna ile aynı binada oturan Elia’nın kendi problemleri de vardır aslında. Ufak bir rahatsızlığın ardından doktoru ona katı bir diyet vererek kilo vermesi için spora başlamasını söyler. Böylece Elia, dünyalar güzeli ve biraz da çatlak olan Claudia ile antrenmana başlar. Fakat Claudia, Elia’nın hayatına spordan çok daha fazlasını katacaktır. Kendini hiç beklemediği olaylar ve sürprizlerin içinde bulan Elia, sımsıkı tuttuğu dizginleri bir kenara koyup hayatı akışına bırakabilecek mi?

  Orijinal Adı                 : LASCIATI ANDAREYapım                         : İtalyaYapım Yılı                   : 2017Dil                               : İtalyancaRenk                           : RenkliTür                              : KomediSüre                            : 107′